Tailandas

Apie šalį

Tailandas šypsenų šalis. Čia šypsosi visi – atsitiktiniai praeiviai, padavėjai ir pardavėjai, taksi vairuotojai. Jus pasitiks šypsenos vos tik atvyksite į šią egzotišką šalį. Tailandas – Pietryčių Azijos karalystė. Ši šalis slepia savyje daugelį paslapčių ir malonių netikėtumų kvapą gniaužianti Karališkų rūmų prabanga, auksu tviskančios budistų pagodos, vienuolynai,civilizacijos nepaliesti tropiniai miškai ir džiunglės, krokodilų, gyvačių,dramblių fermos, pasakiškai prabangūs viešbučiai ir neįprastai žemos kainos. Čia Jūs pasijusite pasitenkinimą, nes kiekvienam žingsnyje jautiesi esąs lauktas svečias.
 
  
 
Geografinė padėtis. Tailandas – valstybė pietryčių Azijoje. Ribojasi su Laosu ir Kambodža rytuose, Tailando įlanka ir Malaizija pietuose, Andamanų jūra ir Mianmaru vakaruose. Tailando teritorija nusidriekusi iš šiaurės į pietus (didžiausias atstumas – 1 860 km).

Plotas. 514 000 kv. kilometrų.

Klimatas. Tailandas priklauso tropinio klimato juostai. Skiriami trys pagrindiniai sezonai: karštasis – nuo kovo iki gegužės; lietingasis - nuo birželio iki spalio; vėsusis – nuo spalio iki vasario. Vidutinė metinė temperatūra Tailande siekia 28°C, o Bankoke svyruoja nuo 30°C balandį iki 25°C gruodį.

Sostinė. Bankokas.

Politinė sistema. Tailandas – konstitucinė monarchija, valdžią šalyje dalijasi Karalius, dviejų rūmų Parlamentas ir Nacionalinis susirinkimas. Šalies vykdomąją valžią sudaro Ministrų Taryba, kurią kontroliuoja Ministras pirmininkas, kurio kandidatūrą pasiūlius Tailando Karaliui išrenka Nacionalinis susirinkimas.

Gyventojai. Tailande gyvena apie 65 ml. gyventojų. Tailande gausiausios tajų ir laosiečių etninės grupės. Taip pat gana didelė kinų grupė. Kitos etninės grupės yra žymiai mažesnės: malajiečiai, mongolai, khmerai, vietnamiečiai.

Valiuta. Batas (THB) padalintas į 100 satangų.

Kalba. Valstybinė kalba - tajų.

Religija. 94,6 % tailandiečių išpažįsta budizmą, 4,6 % yra musulmonai.

Laikas. Laiko juosta UTC + 7.

Kultūra. Tailando viešųjų pastatų (dažniausiai vienuolynai) architektūroje jaučiama indiškosios ir kiniškosios archtektūros įtaka. Kaip ir skuptūroje, gana apčiuopiamai jaučiamas statymo laikotarpis bei vietininės tradicijos. Vienas ryškiausių tailandietiškos architektūros pavyzdžių yra šventyklų kompleksas ir karališkieji rūmai Bankoke. Šventyklų komplekso, kuriame yra įvairios paskirties pastatų, sienos dekoruotos indų epo scenomis, vaizduojama daug mitologinių gyvūnų. Daug naudojama medinių architektūrinių ir dekoratyvinių elementų. Komplekse gausu mitinių gyvūnų skulptūrų, kurios tikima turinčios antgamtinių jėgų.
Ceriamonialinė ir religinė muzika - svarbi tailandiečių kultūros dalis. Tradiciniame orkestre naudojami gongai, varpeliai, styginiai bei ksilofoniniai muzikos instrumentai. Europiečiams tailandietiškos muzikos skambesys kiek neįprastas, kuris iki dabar Tailande naudojamas įvairiose ceremonijose, religinėse šventėse, klasikiniame tailandiečių teatre.
Reikšmingą vietą užima tradiciniai rankdarbiai iš įvairių brangiųjų metalų, medžio, keramikos.

Vizos. Lietuvos piliečiams reikalinga viza vykstant į Tailandą.

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Atgal