Turkija

Apie šalį

Jeigu Jus buvote Turkijoje, tai su žavesiu atsiliepsite apie šią šalį. Jeigu ne, tai yra galimybė aplankyti ją.
Nuostabi gamta, puikus klimatas, šiuolaikiški kurortai ir žemos kainos vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Be abejo, kad be saulės, jūros ir kalnų, Jūsų laukia daugybė įdomių ir nematytų dalykų.
Juk Turkija – tai antikos lobynas, daugelio senovės civilizacijų lopšys.
Ne veltui sakoma “sena kaip pasaulis Turkija”.
Turkijoje yra viskas, ko reikia geram poilsiui: puikūs viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, jachtos, nuostabi nacionalinė virtuvė,
įspūdingas naktinis gyvenimas kurortuose. Bet svarbiausia žmonės!
Turkiškas svetingumas – tai nacionalinės kultūros pagrindas. Tokį draugiškumą vargu ar kur nors surasite.
Iki susitikimo Turkijoje!

  

Geografinė padėtis. Turkija – valstybė Pietvakarių Azijoje ir Pietryčių Europoje, tarp Juodosios ir Viduržemio jūrų. 97 % teritorijos yra Azijoje, vadinama - Anatolija, ir 3 % teritorijos – Europoje, vadinama - Trakija. Pietuose Turkija ribojasi su Sirija ir Iraku, rytuose – su Iranu, šiaurės rytuose – su Armėnija, Gruzija ir Azerbaidžanu, šiaurės vakaruose – su Bulgarija ir Graikija.

Plotas. 780 tūkst. km²

Klimatas. Egėjo ir Viduržemio jūrų pakrantėms būdingas tipiškas Viduržemio jūros klimatas: karšta ir sausa vasara, švelni ir lietinga žiema. Maudymosi sezonas pietinėje Egėjo jūros dalies ir Viduržemio jūros pakrantėse trunka nuo balandžio iki spalio mėn.
Juodosios jūros pakrantėje klimatas drėgnas subtropinis: karštos vasaros ir vėsios žiemos.
 
Sostinė. Ankara (4 mln. gyventojų)
Miestai. Stambulas (12 mln.), Izmiras (2,7 mln.), Adana (1,9 mln.), Antalija (1,1 mln.), Bursa (1,6 mln.).

Politinė sistema. Pilnas pavadinimas – Turkijos Respublika. Valstybės vadovas – prezidentas. Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 81 provinciją (ilą).
 
Pinigai. Nuo 2005 m. sausio 1 d. cirkulioja nauja turkiška lyra (TRY). Turkiška lyra. Cirkuliuoja 100, 50, 20, 10, 5 ir 1 nominalų banknotai ir 50, 25, 10, 5 ir 1 kurušo monetos. 1 euras = 3,07 TRY; 1 USD = 2,22 TRY (2014 03 11)

Gyventojai. Šalyje gyvena virš 72,6 mln. žmonių.

Kalbos. Valstybinė kalba – turkų. Taip pat vartojamos anglų, kurdų, arabų kalbos.

Religija. Islamas. Didžioji dauguma tikinčiųjų – musulmonai sunitai (99 %).

Laikas. UTC+2, vasaros laikas neįvedamas. Laikas kaip Lietuvoje.
 
Automobilio nuoma. Automobilio nuoma 1 parai, priklausomai nuo tipo, tarp 50 ir 130 JAV dolerių. Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 m. amžiaus ir turintis tarptautines vairuotojo teises.
 
Transportas. Turkiją turi gerai išvystytą autobusų susisiekimo tinklą. Važiavimas autobusais nėra brangus, tačiau laiko sąnaudos, palyginus su taksi, gali būti didesnės. Taksi (geltonos spalvos) – brangoki. Dauguma jų turi taksometrus. Maršrutiniai autobusiukai yra labai nebrangūs.

 
Papildoma informacija
 
Pinigai. Pinigus galima pasikeisti visuose bankuose, oro uoste, daugumoje viešbučių. Bankai dirba nuo 8.30 - 12.00 val. ir nuo 13.30 - 17.00 val. Nedirba šeštadieniais ir sekmadieniais.

Arbatpinigiai. Arbatpinigiai restoranuose dažniausiai įtraukiami į sąskaitą (10%), tačiau pagal tradiciją padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama apie 10% nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).

Nacionalinė virtuvė. Turkų virtuvė viena iš turtingiausių pasaulyje. Tai puikus centrinės Azijos ir Viduržemio jūros regiono virtuvių tradicijų mišinys. Aviena - mėsos patiekalų pagrindinė dalis. Avienos patiekalų pavadinimai: shish kebab, doner kebab. Žuvys ar jūros gėrybės visada šviežios. Žuvies patiekalai: Barbunya (raudonoji kefalė), ar klic balingi (kartžuvė). Dolma (riešutai ir razinos, suvynioti į vynmedžių lapus) ir kamiyarik (bakla˛anai prikimšti maltos mėsos) - taip pat populiarūs patiekalai. Gėrimai: Ayran (jogurtinis gėrimas), stipri turkiška kava, turkiškas alus, raudonas ir baltas vynas, nacionalinis alkoholinis gėrimas raki (anyžinė degtinė), atskiesta vandeniu yra vadinama "liūtų pienu". Raki yra geriama su įvairiais užkandžiais, vadinama "meze".

Papročiai. Svečiai turėtų gerbti islamo papročių tradicijas.

Pirkiniai. Parduotuvės dirba nuo 9.00-13.00 val. ir nuo 14.00-19.00 val. mažos parduotuvės būna atidarytos ir ilgiau. Tačiau griežtų darbo laiko taisyklių nėra. Turkija pasižymi odos ir medvilnės gaminiais, įspūdingais aukso dirbiniais, kilimais. Tik čia Jūs surasite daug gražių ir pigių suvenyrų, kuriuos galėsite padovanoti savo artimiems žmonėms.
 
Gydymo paslaugos. Turkijoje yra privačios ir valstybinės gydymo įstaigos. Staigios ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į gydytoją arba išsikvieskite jį per viešbučio administratorių (gydytojo iškvietimas – konsultacija kainuoja apie 40 eurų, kuriuos pacientas sumoka pats). Už medicinos paslaugas reikalaukite tokių dokumentų: gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, vaistų recepto ir išrašytų vaistų kvito. Sumokėti pinigai bus grąžinti, pateikus daudimo kompanijai, prašymą, pasą, darudimo polisą, ir gydymo sąskaitas. Už gydymą ligoninėje, transportą, greitosios pagalbos paslaugas bus sumokėta, jei būsite apsidraudęs ir laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaityti už jį. Atidžiai skaitykite visą informacija, pateiktą polise.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal