Pietų Afrikos Respublika

Apie šalį

  

 
Geografinė padėtis. Valstybė Afrikos pietuose prie Atlanto ir Indijos vandenynų. Ribojasi su Namibija, Botsvana, Zimbabve, Mozambiku, Svazilendu, iš visų pusių supa Lesotą.

Plotas. 1 219 912 kv. km.

Klimatas. Klimatas šalies centre - kontinentinis tropinis, rytiniame pakraštyje - jūrins tropinis, į pietus nuo 30 º pietų platumos - mediteraninis ir jūrinis subtropinis. Visoje šalies teritorijoje vidutinės metinės temperatūros yra pliusinės nuo 12 iki 23 ºC. Šalies centrinėje dalyje vasaros mėnesių vidutinės temperatūros 18-27 ºC, žiemos 7-10 ºC; vakaruose atitinkamai 17 ir 10 ºC, pietryčiuose - 22 ir 18 ºC. Daugiausia kritulių būna Indijos vandenyno pakrantėje, mažiausia - Atlanto pakrantėje. Vidutinė metinė temperatūra Keiptaune - apie 21 ºC.

Sostinė. Pretorija (1,1 mln. gyventojų).

Miestai. Keiptaunas, Durbanas, Johanesburgas.

Politinė sistema. Pilnas pavadinimas - Pietų Afrikos Respublika. Valdymo forma - prezidentinė respublika. Vyriausybės būstinė yra Pretorijoje, parlamento būstinė - Keiptaune, o Aukščiausias teismas - Blumfonteine.Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 9 provincijas.

Gyventojai. Šalyje gyvena 44,2 mln. gyventojų, miestuose 50 %. Daugiausia juodaodžiai afrikiečiai (zulai, bantai, kosai, basutai ir kt.) - 76 %, europiečių kilmės gyventojai (afrikaneriai, anglai) - 10,3 %, metisai - 8,7 %, indusai - 2,5 %.

Kalbos. Oficialios kalbos - būrų (afrikaans), anglų.

Religija. Animistai 30 %, kongregacininkai 25 %, vokiečių reformatai 20 %, Romos katalikai 15 %, induistai 2 %.

Laikas. laiko juosta UTC +2. Vasaros laikas neįvedamas. Didžioji teritorijos dalis yra toje pačioje laiko juostoje kaip ir Lietuva.

Valiuta. Randas (ZAR) = 100 centų.
 

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Atgal