Naujoji Zelandija

Apie šalį

  
 
Geografinė padėtis. Naujoji Zelandija salų valstybė Ramiajame vandenyne. Naujoji Zelandija yra apie 2000 km į pietryčius nuo Australijos. Be daugelio kitų salų Naująją Zelandiją sudaro dvi didžiausios – Pietinė ir Šiaurinė salos, atskirtos Kuko sąsiauriu. Šaliai tiesiogiai pavaldžios ir didžiąsias salas supančios salos (Stiuarto, Snerso, Didžiojo barjero, Baltoji sala), ir toliau nutolę salynai: Čatemo, Oklendo, Kempbelo, Antipodų, Baunti, Kermadeko salos. Naujoji Zelandija taip pat turi priklausomas teritorijas - Niuė, Kuko salos, Tokelau.

Plotas. 268 680 kv. kilometrų.

Klimatas. Klimatas Šiaurės saloje ir Pietų salos šiaurėje subtropinis, jūrinis, likusioje dalyje – vidutinių platumų. Sausio mėnesį temperatūros šiaurėje viršija 20–25 °C, tačiau kalnuose vos viršija 10 °C. Liepą atitinkamai 10–15 °C šiaurėje ir žemiau 0 °C Pietų Alpėse. Kritulių pavėjiniuose šlaituose 2000–5000 mm per metus, priešvėjiniuose 400–700 mm.

Sostinė. Velingtonas.

Politinė sistema. Naujosios Zelandijos politinė sistema – konstitucinė monarchija su parlamentine demokratija. Šalies formali valdovė – karalienė Elžbieta II, valdanti per atstovą generalgubernatorių.
Parlamentas vienerių rūmų, 120 narių. Ministrus skiria parlamentas. Rinkimai rengiami kas treji metai.Naujojoje Zelandijoje pirmojo lygmens administraciniai vienetai vadinami bendrai „regionais“, nors jų statusas bei oficialūs pavadinimai gali skirtis.
 
Gyventojai. Naujojoje Zelandijoje gyvena apie 4,1 mln. gyventojų, iš jų 78 % europietiškos kilmės. Tai daugiausia anglai, airiai, olandai, italai, pietų slavų tautos. 14,6 % yra vietiniai salų gyventojai maoriai, 9,2 % imigrantai iš Rytų Azijos. Dar 6,9 % išeiviai iš kitų Okeanijos salų.

Valiuta. Naujosios Zelandijos doleris yra Naujosios Zelandijos valiuta, taip pat cirkuliuojanti Kuko salose, Niujėje, Tokelau, ir Pitkerno salose.

Kalba. Naujoje Zelandijoje yra dvi valstybinės kalbos: maorių ir anglų.

Religija. 53% naujazelandiečių išpažįsta krikščionybę, 32 % gyventojų netikintys. Nemažai maorių yra Ratana bažnyčios nariai. Yra šiek tiek induistų, budistų, musulmonų.

Laikas. Laiko juosta UTC + 12. Vasaros laikas UTC + 13.

Kultūra. Naujosios Zelandijos kultūra - britiškos kultūros ir vietinių polinezietiškų tradicijų mišinys.

Vizos. Lietuvos piliečiams nereikia vizos vykstant į Naująją Zelandiją.

 
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal