Jamaika

Apie šalį

  
 
Geografinė padėtis. Jamaika – sala ir valstybė Karibų jūroje, Didžiųjų Antilų salyne, į pietus nuo Kubos ir į vakarus nuo Haičio. Jamaikoje, kaip ir kitose Karibų jūros salose, netrūksta paplūdymių, bet didelė teritorijų dalis kalnuota. Šiaurės vakaruose iš klinčių uolienų statūs kalnagūbriai ir lėkštos žemumos su daugybe smegduobių. Šiaurės rytuose paviršius aukštėja ir virsta pagrindiniu salos kalnagūbriu, vadinamu Mėlynaisiais kalnais. Aukščiausia Mėlynųjų kalnų viršūnė Blu Mauntin Pikas (2256 m) – aukščiausias taškas visame Karibų jūros regione.

Plotas. 10 991 kv. kilometrų.

Klimatas. Tropikinis, karštas, drėgnas. Čia nėra nei vasaros, nei žiemos. Per metus būna du lietingi sezonai: gegužę–liepą ir rugsėjį–lapkritį. Liepos–rugsėjo mėnesiais didelė uraganų tikimybė. Karščiausi mėnesiai yra liepa ir rugpjūtis, vėsiausias – vasaris. Gruodžio–liepos mėnesiais oras geriausias. Vidutinė metų temperatūra svyruoja nuo 19 iki 32 laipsnių, tačiau karštuoju metų laiku temperatūra būna aukštesnė. Saloje vyrauja šiaurės rytų vėjas, šiek tiek gelbėjantis nuo karščio. Pakrantėse dažniausiai užklumpa trumpas, bet smarkus lietus.

Sostinė. Kingstonas.

Didesni miestai. Spaniš Taunas, Portmoras, Montego Bėjus.

Politinė sistema. Jamaika yra parlamentinė monarchija Britų sandraugoje. Oficiali šalies galva – JK karalienė Elžbieta II. Ją saloje atstovauja generalgubernatorius, skiriamas ministrų kabineto. Reali šalies valdžia priklauso premjerui. Jamaikos parlamentas dviejų rūmų: sudarytas iš Atstovų Rūmų ir Senato. Jamaikai būdinga dvipartinė sistema. Šalis yra CARICOM organizacijos narė.
 
Administracinis suskirstymas. Jamaika yra padalinta į 14 apygardų.

Gyventojai. Jamaikoje gyvena apie 2,8 mln. gyventojų. Etninės grupės: juodieji 75%, mišrios 13%, indai 1%, kiti 11%.

Kalba. Valstybinė kalba – anglų. Kitos kalbos – patua, kreolų.

Religija. Protestantai 56%, Romos katalikai 5%, rastafari 5%, laisvamaniai 18%, kiti 16%.

Valiuta. Jamaikos doleris (JMD) yra oficialus piniginis vienetas nuo 1968 m. Dalijamas į 100 centų.

Laikas. Laiko juosta UTC-5. Vasaros laikas neįvedamas.

Kultūra. Jamaikos kultūra buvo įtakota įvairių visuomenių skirtingais kolonizacijos etapais. Šiandieninė kultūra susideda iš afrikiečių, europiečių, arabų, rytų indų, kinų papročių. Arawak genčių kultūra neišliko, nes ispanų kolonistai aršiai su jais kovojo. 300 metų trukusi Anglijos okupacija nemažai pakeitė salos gyvenimo būdą. Anglų kalba tapo dominuojančia saloje, suaktyvėjo menininkų gyvenimas, tobulėjo muzika, skulptūra, šokis ir kitos meno formos.

Viza. Lietuvos Respublikos piliečiams reikalnga viza vykstant į Jamaiką.
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  
Jamaika – vestuvės SANDALS sistemos viešbučiuose 9d  / 7n Pasirinktinai nuo 2250 EUR Užsakyti Užklausti

Atgal