Egiptas

Apie šalį

  
 

Geografija. Didžioji Egipto dalis yra Šiaurės Afrikoje, tačiau šaliai priklauso ir Sinajaus pusiasalis, kuris yra pietvakarių Azijos dalis. Sinajaus pusiasalį nuo pagrindinės valstybės teritorijos skiria Sueco kanalas.Sienų ilgis: 2689 km (iš jų 11 km su Gazos ruožu, 255 km su Izraeliu, 1150 km su Libija, 1273 km su Sudanu). Pakrantės ilgis: 2450 km.Aukščiausias taškas: 2629 m (Katerinos kalnas), žemiausias taškas: -133 m (Al-Kattara).

Plotas. 1 001 450 km²

Klimatas. Tropinis, šiaurinėje šalies dalyje – subtropinis. Maudymosi sezonas Egipte – visus metus: vandens temperatūra žiemą +20, vasarą sušyla iki +30. Karščiausias laikotarpis: liepa ir rugpjūtis, karštis atslūgsta spalio mėn.

Sostinė. Kairas.

Politinė sistema. Egiptas yra demokratinė respublika. Šalies prezidentas Hosnis Mubarakas, yra šalies ir vyriausybės vadovas.
Gyventojai. Egipte gyvena apie 79 mln. gyventojų. Dauguma žmonių telkiasi Nilo upės slėnyje ir plačiai išsišakojusioje deltoje (apie 40,000 km²) bei palei Sueco kanalą. 97 proc. šalies teritorijos užimančioje Saharos dykumoje gyventojų labai mažai.Dauguma gyventojų kalba arabų kalba ir išpažįsta islamą (apie 98%). Likusioji dalis yra krikščionys (koptai).

Kalba. Oficiali – arabų, galima susikalbėti anglų, vokiečių, rusų bei prancūzų kalbomis.

Religija. Islamas.
 
 
Pinigai. Vietinė valiuta – Egipto svaras. 1 svaras = 100 piastrų. Galima atsiskaityti 1, 5, 10, 20, 50, 100 svarų vertės kupiūromis; 25, 50 piastrų vertės kupiūromis. Valiutą galima išsikeisti keityklose arba viešbučių recepcijose.
 
 
Laikas. Laiko juosta UTC +2 , vasaros laikas UTC +3.
 
 
Transportas. Pagrindinius Egipto miestus riša geležinkelio transportas. Jie yra patogūs jeigu keliaujama didesnius atstumus. Tarpmiestiniai autobusų maršrutai apima visą šalį. Autobusų bilietai pigesni už traukinių bilietus. Visuomeniniame transporte vyrai ir moterys sėdi atskirai. Kelionės “autostopu” Egipte nerekomenduojamos. Jei tektų pasinaudoti taksi paslaugomis, būtinai prieš važiuodami susitarkite su vairuotoju dėl paslaugos kainos.
 
 
Sveikata. Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.Prieš vykstant į egzotiškas šalis patariama pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktinio skiepijimosi nuo užkrečiamųjų ligų. Skiepais rūpinasi ir už juos moka pats turistas.
Galima gerti tik virintą vandenį kuris yra tik kambaryje termose,arba gėrimus gamykliniame įpakavime.Vartoti Nilo vandenį asmeniniams reikmėms nepatartina dėl didelio užterštumo. Rekomendojama su savimi pasiimti vaistų nuo virškinimo trakto sutrikimo-Festal arba aktyvuotos anglies tablečių,kremą nuo saulės įdegimo.
 
 
Muitinė. Bemuitis įvežimas: 200 cigarečių, 2 l alkoholinių gėrimų, dovanos, kurių vertė neviršija 500 EGP.
 
 
Viza. Viza išduodama oro uoste. Vizos kaina 50 Lt

Papildoma informacija:

Rūbai. Kadangi tai karštas kraštas keblumu neturėtu iškilti kokius rūbus išsidėti kelionėn, vyrauja aukštos temperatūros oro masės bet naktimis klimatas labai atvėsta, moterims lengvos palaidinės vyrams įvairus patogus lengvi rūbai patartina iš medvilnės.
Parduotuvės. Darbo laikas Parduotuvės paprastai dirba žiemą – 9.00-21.00 val., vasarą – 9.00-12.30 ir 16.00-22.00 val. Dažniausiai parduotuvės nedirba penktadieniais.

Suvenyrai. Nebūtumėm lietuviai jeigu į namus grįžtumėm tuščiomis. Egipte akys raibsta nuo suvenyrų krautuvėlių. Turistų akį traukia piramidės iš alebastro, katės iš onikso, juvelyriniai dirbiniai iš aukso ir sidabro. Kiekvienas sau ras prisiminimą iš šios šalies ir nesunkiai išrinks kokią dovanėlę uošvienei, broliui ar draugui. Visuose Egipto miestuose ir kaimuose yra turgus. Didžiausias ir seniausias turgus yra Kaire – Khan Al-Khalili. Jei nuspręsite, kad laikas pasirūpinti lauktuvėmis, apsišarvuokite kantrybe, atkaklumu, geru humoro jausmu ir pirmyn!

Nacionalinė virtuvė. Nepraleiskite progos susipažinti su nacionaline egiptiečių virtuve.Artimųjų Rytų patiekalai dažniausiai aštrūs, naudojama daug prieskonių ir padažų. Dauguma patiekalų ruošiami be mėsos, žuvies, tačiau siūloma daugybė patiekalų iš Nilo slėniuose užaugintų ryžių su įvairiais Egiptui būdingais prieskoniais. Vietiniai skaniai ruošia ir baklažanus (beje, jie yra ir kilę iš Egipto). Ypač skanūs desertai iš figų ir datulių (Egiptas užaugina daugiausiai datulių pasaulyje). Egiptietišką virtuvę atspindi foul – rudų pupelių troškinys su svogūnais, daržovėmis ir prieskoniais. Būtinai paragaukite humus (viščiuko), kebabo (marinuotos avienos ar jautienos, keptos ant griliaus, tahina (piurė-padažo) su citrina, babaghamousse (piurė iš baklažanų su aliejumi ir actu), coussa (įdarytų aguročių) ta‘ameya (kotletų su pupų garnyru), kofta (kotletų iš avienos ar jautienos), kalamui (keptų kepenų), machwi (baladžių su ryžių garnyru), mehallabeya (piene virtų ryžių su cukrumi ir džiovintais vaisiais). Karkadė – nacionalinis raudonos spalvos rūgštokas gėrimas iš hibiskuso (pas mus parduotuvėse vadinama Sudano rožių arbata).
Nebijokite ragauti neįprastų patiekalų. Tiesiog profilaktiškai patariama išgerti penkiasdešimt gramų alkoholio prieš valgant.

Sportas ir pramogos. Nardymas Kasdien siūlomos nardymo išvykos tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems narams. Pradedantieji mokosi nardyti su akvalangu, sistemoje PADI, ir CMAS, po kurių išduodamas tarptautinis nardymo sertifikatas. Patyrusiems narams organizuojami kruizai į salas. Beveik kiekvienas didesnis viešbutis turi savo nardymo centrus bei mokyklas.Tiems kurie nėra nardymo aistruoliai, Egipto viešbučiai pasiūlys daugybę pramogų.Tai maudynės baseinuose ,sūkurinės vonios,pirtys,saunos,masažai.Naktinis kurortų gyvenimas garsėja diskotekomis,naktiniais klubais,kazino.

Elektra. Paprastai 220 V elektros įtampa.

Nacionaliniai ypatumai. Nuo1880m. Egiptas tapo viena labiausiai turistų lankomų vietų pasaulyje. Šalis turtinga savo Senovės palikimu, šventyklomis, piramidėmis. Šiandien čia galima pasimėgauti Kruizu Nilo upe panardyti prie Raudonosios jūros koralinių rifų. Hurgada – vienas svarbiausių turizmo centrų prie Raudonosios jūros. Ji išaugo iš mažo žvejų miestelio. Tai vienas pirmaujančių pagal viešbučių skaičių kurortas pasaulyje. Jau dabar, turintis daugiau kaip 200 viešbučių pajūryje, miestas dar vis plečiasi.
Kurortą sudaro 3 centrai: Sakala (kadaise buvęs žvejų kaimelis, šiuo metu tai naujasis miesto centras), El Dacharas (senoji miesto dalis) ir neseniai išaugęs šiuolaikiškas „Villages road“ rajonas su nusitęsusia 5 km viešbučių, parduotuvių, kavinių ir barų virtine.
Gatvėse galima vaikščioti kaip nori, kur nori ir kada nori, neapvogs ir neprimuš, tačiau piniginę patartina nešiotis paslėptą!

 

 

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal