Dominikos Respublika

Apie šalį

  


Geografinė padėtis. Dominikos Respublika – valstybė Karibų jūroje, Ispanjolos saloje. Užima du trečdalius salos. Ribojasi su Haičiu, užimančiu vakarinę salos pusę. Be to Dominikos Respublikai priklauso daugybė mažų salų, didžiausios iš kurių - Sanoa ir Beata. Artimiausi kaimynai: Kuba (šiaurės vakaruose), Jamaika (vakaruose), Puerto Rikas (rytuose). Šiaurėje ir rytuose salos krantus skalauja Atlanto vandenynas ir pietuose - Karibų jūra. Daugiau nei pusę teritorijos užima kalnai, padengti tankiais tropiniais miškais. Savanos užima lygumos rajonus. Aukščiausia vieta: Duartės kalnas - 3175 m.

Plotas. Šalies plotas 48730 kv. km.

Klimatas. Tropinis. Šalis dažnai vadinama "amžinos vasaros" šalimi. Vidutinė metinė temperatūra – apie 25 º С. Šalčiausias mėnuo – sausis, vidutinė temperatūra 23 º С, o šilčiausias – liepa, vidutinė temperatūra apie 30 º С. Vandens temperatūra – 21-25 º С. Pagal atmosferos kritulių kiekį skiriami 2 sezonai - sausasis ir lietaus. Lietaus sezonas tęsiasi gegužės pabaigos iki rugpjūčio mėnesio. Tačiau nereikia galvoti, kad lietūs lyja kiaurą parą ir oras persunktas drėgmę. Lietūs būna dažni ir trumpalaikiai. Rugpjūčio - spalio mėnesiais dažnai kyla uraganai. Sausasis sezonas tęsiasi nuo gruodžio iki balandžio mėnesio. Tai pats geriausias poilsio sezonas.
 
Sostinė. Santo Domingas, 2,3 mln. gyventojų.
 
Didžiausi miestai. Santiagas - 589 tūkst.; San Pedro de Macoris - 235 tūkst.; La Romana - 235 tūkst.; San Cristobalis - 166 tūkst.

Politinė sistema. Šalies pavadinimas – Dominikos Respublika. Prezidentinė respublika. Šalies vadovas - prezidentas. Vykdomoji valdžia priklauso Prezidentui ir jo vadovaujamam Ministrų kabinetui. Įstatymų leidžiamoji valdžia - dviejų palatų Parlamentui (Kongresui). Administraciniu atžvilgiu šalis suskirstyta į 31 provinciją ir sostinės apygardą. Nepriklausomybė nuo Haičio paskelbta 1844 vasario 27 d.

Gyventojai. 9,3 mln. gyventojų. Rasinės grupės: mulatai – 73 %, baltieji – 16 %, juodieji – 11 %1 %.

Kalbos. Oficiali kalba – ispanų. Vartojamos prancūzų, anglų, vokiečių kalbos.

Religija. Romos katalikai - 95 %.

Valiuta. Dominikos Respublikos pesas = 100 sentavų.
 
Laikas. Laiko juosta UTC-4, vasaros laikas neįvedamas.
 
Transportas. Patogiausia transporto priemonė - taksi. Taksi aikštelės yra visuose viešbučiuose. Tarp salos miestų reguliariai kursuoja komfortabilūs tarpmiestiniai autobusai. Išsinuomoti automobilį gali asmenys sulaukę 25 metų, turintys tarptautines vairuotojo teises ir kreditinę kortelę.

Papildoma informacija :
 
Sveikata. Nėra privalomų skiepijimų reikalavimų keliautojams. Saulė labai ryški ir agresyvi, todėl būtina naudotis kremais nuo saulės su aukštu apsaugos lygiu. Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo. Pirkite vandenį gamykliniuose buteliuose.

Nacionalinė virtuvė. Nacionalinės virtuvės formavimuisi didelę įtaka padarė ispanų-portugalų virtuvė. Jos ypatumai: platus ankštinių augalų vaisių, bananų ir daržovių panaudojimas derinant su mėsos produktas ir žuvimi, naudojant gausybę prieskonių. Neatskiriamais nacionalinių vaišių atributais yra kava ir įvairiausi tropiniai vaisiai. Kai kurie patiekalai: Asopao - tiršta sriuba su mėsa, ryžiais, daržovėmis ir prieskoniais; La Bandera - mėsos ragu su pupelėmis, ryžiais, salotomis ir keptais bananais; Sancochos - kiauliena kepta ant grotelių su keptais bananais.
Nacionalinės virtuvės pagrindą sudaro sezoniniai vaisiai, kepta kiauliena, ryžiai “kongri” – balti ryžiai su juodosiomis pupelėmis, manioka su česnakų-citrinų padažu, daržovės, jūros gėrybės, naminiai desertai.

Arbatpinigiai. Viešbučiuose arbatpinigiai dalinai įskaičiuoti į kainą. Restoranuose įprasta palikti 10 % arbatpinigius nuo pateiktos sąskaitos. Nešikui, viešbučio kambarinei duodami 1-2 JAV doleriai.
 

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Atgal