Čekija

Apie šalį

   


Geografinė padėtis. Čekijos Respublika – valstybė Vidurio Europoje. Šiaurėje ribojasi su Lenkija, šiaurės vakaruose ir vakaruose su Vokietija, pietuose su Austrija ir Slovakija. Čekija susideda iš trijų istorinių žemių – Bohemijos, Moravijos ir Moravijos Silezijos. Aukščiausias taškas – Snežka (1602 m).

Plotas. 78 866 kv. km.

Klimatas. Čekija pasižymi švelniu žemyniniu klimatu. Sausis yra šalčiausias, o liepa šilčiausias mėnuo. Vasaros vėsios, o žiema šalta, debesuota, drėgna. Vidutinė metinė temperatūra +9° C. Vasaros vidutinė temperatūra +19°C, žiemos -1°C. Natūralus potvynių pavojus.

Sostinė. Praha (apie 1,2 mln. gyventojų).

Politinė sistema. Valstybė pagal 1992 metų konstituciją – respublika, valstybės vadovas – prezidentas, jis taip pat ir ginkluotųjų pajėgų vadas. Prezidentą renka parlamentas penkerių metų kadencijai. Įstatymų leidžiamoji valdžia – Parlamentas, sudarytas iš aukštųjų rūmų – Senato ir žemųjų – Deputatų rūmų. Vykdomoji valdžia – Ministrų Taryba, atskaitinga Deputatų Rūmams.
Administracinis suskirstymas. Čekija suskirstyta į 13 kraštų ir vieną sostinės teritoriją.

Gyventojai. Čekijoje gyvena apie 10,5 mln. gyventojų. Miestuose gyvena apie 74 % visų gyventojų.

Valiuta. Nacionalinė valiuta – Čekijos krona. Apyvartoje yra 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 banknotai ir 1, 2, 5, 10, 20, 50 kronų monetos.

Kalba. Valstybinė kalba yra čekų. Apie 28 % Čekijos gyventojų gali susikalbėti vokiškai, 24 % – angliškai ir 20 % – rusiškai.

Religija. Čekija yra viena iš mažiausiai religingų šalių Europoje. 59 % gyventojų yra agnostikai, ateistai, netikintys arba neorganizuoti tikintys, 26,8 % – Romos katalikai, 2,5 % – protestantai.

Laikas. Laiko juosta UTC +1. Vasaros laikas UTC +2.


 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Atgal