Brazilija

Apie šalį

  
 
 
Geografinė padėtis. Brazilijos Federacinė Respublika – valstybė Pietų Amerikos žemyne. Šalis užima didelę teritoriją tarp Andų kalnų ir Atlanto vandenyno, bei ribojasi su Urugvajumi, Argentina, Paragvajumi, Bolivija, Peru, Kolumbija, Venesuela, Gajana, Surinamu ir Prancūzijos Gviana.
 
Plotas. 8511965 kv.km.
 
Klimatas. Brazilijos klimatui yra būdingi regioniniai skirtumai. Amazonės žemumoje vyrauja pusiaujinis drėgnas klimatas – metinis kritulių vidurkis yra apie 4000 mm, vidutinė mėnesio temperatūra apie 25–28 °C. Brazilijos ir Gvianos aukštumose vyrauja subekvatorinis drėgnas klimatas – vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 1000–2000 mm. Pietinėje šalies dalyje vyrauja subtropinis jūrinis klimatas – vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 1800 mm, vidutinė mėnesio temperatūra apie 13 °C liepos mėnesį ir 24 °C sausio mėnesį.

Sostinė. Brazilija.
 
Miestai. Rio de Žaneiras, Salvadoras.
 
Politinė sistema. Federacinė respublika. Šalies prezidentas yra kartu valstybės ir vyriausybės vadovas. Valstybėje veikia daugpartinė sistema. Administracinis suskirstymas: 26 federacinės valstijos ir federalinė sostinės apygarda. Nepriklausomybė nuo Portugalijos paskelbta 1822 m. rugsėjo 7 d.
 
Gyventojai. 188,1 mln.

Kalbos. Valstybinė kalba - portugalų. Taip pat vartojamos ispanų, prancūzų, anglų kalbos. Šalyje yra daugybė dialektų, plačiai vartojamas slengas.

Religija. Katalikai – 88% gyventojų, protestantai – 6%, išpažįstamas indėnų animizmas, afrikietiški kultai, populiarios įvairios sektos.

Pinigai. Brazilijos realas (BRL), kurį sudaro 100 sentavų. Pinigus galima išsikeisti bankuose arba keityklose, taip pat oro uoste ir daugelyje viešbučiuose. Patartina keisti dolerius. Galima atsiskaityti Visa, Mastercard, Dinners Club ir American Express kortelėmis, taip pat jas galima naudoti bankomatuose.

Laikas. Laiko juosta UTC -2 iki-5. Vasaros laikas taikomas ne visur. Vakarinėje šalies dalyje skiriasi nuo Lietuvos laiko - 6 val., rytinėje – 5 val.

Vizos. Lietuvos Respublikos piliečiams reikalinga įvažiavimo viza.

Papildoma informacija :
 
Istorija. Braziliją 1500 m. atrado portugalų ekspedicija. 1533 m. prasidėjo šalies kolonizacija. Iš pradžių portugalų kolonizatoriai ėmė išnaudoti medienos resursus, po to ėmėsi auginti cukranendrių. Kolonijose daugiausia dirbo vergai. 1808 metais į Braziliją atvyko nuo Napoleono bėgantis Portugalijos karalius su visa karališkąja šeima bei vyriausybe. Nors jie 1821 m. išvyko atgal į Portugaliją, ši pertrauka lėmė komercinių uostų į Angliją atsidarymą. Šie įvykiai pakėlė Brazilijos statusą, ir princas Pedras I 1822 m. spalio 7 d. paskelbė nepriklausomybę, taip įkurdamas nepriklausomą Brazilijos imperiją. Šis valstybės statusas išliko iki antrojo valdovo, Pedro II, kuris buvo nuverstas nuo sosto ir tada Brazilija tapo respublika (1889 m. spalio 15 d.). XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje Brazilija pritraukė net 5 milijonus europiečių imigrantų.
Iki XX amžiaus vidurio Brazilijos sostinė buvo Rio de Žaneiras, o 1960 m. sostinė perkelta į specialiai tam įkurtą miestą – Braziliją.
 
Sveikata. Vykstant į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, taip pat imtis profilaktinių priemonių nuo maliarijos ir geltonojo drugio. Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.

Nacionalinė virtuvė. Brazilų virtuvės pagrindą sudaro pupos, ryžiai ir manioka. Šie ingredientai puikiai tinka prie visų braziliškų patiekalų, juos deda į salotas, sriubas, mėsos patiekalus. Amazonės regione išliko indėnų virtunės tradicijos – egzotiniai vaisiai ir žolės suteikia patiekalams originalų skonį. Populiarūs tropinių vaisių gaivinantys gėrimai. Iš alkoholinių gėrimų populiarūs: alus, romas, degtinė; šalies pietuose gaminamas skanus vynas. Tačiau labiausiai žinomas brazilų gėrimas yra kava, kurios čia daugybė rūšių.

Arbatpinigiai. Daugelyje restoranuose 10 proc. arbatpinigių įskaičiuojami į sąskaitą. Už gerą aptarnavimą viešbučiuose taip pat paliekami arbatpinigiai.

Transportas. Pagrindinė transporto rūšis yra automobiliai. Brazilijos keliai sudaro daugiau, kaip 1,7 mln. km. Dauguma šalies kelių, ypač šiaurinėje ir centrinėje šalies dalyje, jau seniai nebuvo remontuoti, todėl važinėti jais nėra itin malonu. Todėl didesniam atstumui dauguma brazilų renkasi autobusų transportą. Autobusai aptarnaujantys kurortinius rajonus dažniausiai yra geresnės kokybės, turi oro kondicionierius ir yra brangesni. Rio de Žaneire gražus, švarus ir saugus metro.

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal