Baltarusija

Apie šalį

  
 
Geografinė padėtis. Baltarusija yra žemyninė valstybė Rytų Europoje. Ribojasi su Lenkija, Ukraina, Rusija, Latvija ir Lietuva.

Plotas. 207 600 kv. kilometrų.

Klimatas. Baltarusiją dažnai pasiekia drėgnų oro masių pernašos iš Atlanto, todėl ten nebūna ilgai trunkančių žiemos šalčių ir karščių, retos sausros. Klimatas yra neryškus žemyninis, žiemą rytinėje krašto dalyje šalčiau nei vakarinėje, o vasaros kiek šiltesnės būna Baltarusijos pietuose. Vidutinė sausio temperatūra Breste yra -4 C°, o Vitebske -8 C°. Bet pasitaiko žiemų, kai ji nukrinta iki -35 C° ar net -40 C°. Liepos vidutinė temperatūra šiaurėje 17 C°, o pietuose iki 20 C°. Užregistruota maksimali vasaros temperatūra 38 C°. Daugiausia kritulių iškrinta liepos mėnesį, o mažiausia – sausio. Žemumose metinė kritulių suma paprastai esti 500–550 mm, o aukštumose – apie 700 mm.

Sostinė. Minskas.

Politinė sistema. Prezidentinė respublika. Pagal šalies konstituciją valstybės valdymo funkcijos padalytos tarp Aukščiausios Tarybos ir prezidento, kuris renkamas kas 5 m. ir yra valstybės vadovas. Vykdomoji valdžia ? ministrų kabinetas, vadovaujamas ministro pirmininko. Egzistuoja dviejų rūmų parlamentas sudarytas iš Respublikos Tarybos ir Atstovų Tarybos. Administraciniu atžvilgio Baltarusija skirstoma į šešias sritis ir respublikinio pavaldumo Minsko miestą.

Gyventojai. Baltarusijoje gyvena apie 10 mln. gyventojų.

Valiuta. Rublis yra Baltarusijos valiuta (kodas yra BYR).

Kalba. Baltarusija turi dvi oficialias kalbas – rusų ir baltarusių. 62,8 proc. gyventojų namuose kalba rusiškai, 36,7 proc. baltarusiškai, 0,5 % kitomis kalbomis.

Religija. 80 % gyventojų yra stačiatikiai, o likę yra daugiausiai Romos katalikai, protestantai, judėjai ir musulmonai.

Laikas. Laiko juosta UTC +2. Vasaros laikas UTC +3.

Vizos. Lietuvos piliečiams reikalinga viza vykstant į Baltarusiją.

 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal